Dlaczego warto zlecić projekt wnętrz architektowi ?

Budowa domu jednorodzinnego lub zakup mieszkania to marzenie niejednej osoby, która chciałaby zamieszkać we własnych, czterech kątach.  Warto zlecić projekt wnętrz architektowi, bowiem w ten sposób można zaoszczędzić nie tylko dużo czasu, ale i pieniędzy na późniejszych, ewentualnych poprawkach i remontach niefunkcjonalnie urządzonych pokoi czy też poszukiwaniu mebli, materiałów, wykonawców. Zatrudnienie projektanta to skorzystanie z pomocy specjalisty. Dobry projektant wnętrz jest w stanie w płynny sposób przeprowadzić inwestora przez cały proces planowania nowego mieszkania czy domu oraz nadzorować projekt wnętrza czy  jest realizowany zgodnie z założeniami. Dzięki współpracy z dobrym projektantem wszystkie procesy tworzenia projektu przebiegają sprawnie i pewnie a Ty nie ryzykujesz na własnym mieszkaniu.

Nie ucz się na sobie – korzystaj z doświadczenia projektanta.
Dziś rynek oferuje szeroką paletę materiałów oraz elementów które możemy wykorzystać do aranżacji wnętrz. Nie wszystkie rozwiązania sprawdzają się mimo zapewnień producenta czy sprzedawcy. Długoletnie doświadczenie projektanta z pewnością będzie bardzo pomocne przy wyborze materiałów, akcesoriów i sprzętu.

Ergonomia i funkcjonalność
Kupione mieszkanie często przyjmujecie w postaci jaką zaproponował developer. Wszelkie zmiany w układzie ścian wydają się przerażać. Projektant wnętrz patrzy na to z w inny sposób i zawsze zaproponuje Wam wszystkie możliwe propozycje tzw. układów funkcjonalnych  które dadzą najlepszy efekt.

Dobrze zaprojektowane wnętrze, to nie tylko kwestia jego estetyki, lecz także funkcjonalności. Jeśli coś jest ładne, ale niepraktyczne to od razu przestaje być użyteczne. Wnętrze powinno być kształtowane w taki sposób, aby przyjęte rozwiązania zostały dopasowane do potrzeb użytkowników. Dzięki temu typowe, codzienne czynności wykonywane będą w wygodny sposób, pochłaniając minimalną potrzebną ilość czasu oraz energii.

Perfekcyjne dopasowanie projektu do oczekiwań

Każdy projekt wnętrza powinien być idealnie skrojony niczym garnitur uszyty na miarę , dopasowany do do indywidualnych potrzeb użytkownika . Perfekcyjnie dopasowany projekt to gwarancja , że Twój dom będzie nie tylko piękny, ale także funkcjonalny a Ty będziesz się delektował życiem każdego dnia. 

Powtarzalność wzorów i materiałów  

Czynnikiem, który wpływa na efekt końcowy projektu pod kątem wizualnym jest powtarzanie się wzorów, materiałów, kształtów we wnętrzu. Najlepszy efekt uzyskujemy, kiedy utrzymujemy tą koncepcję w całym wnętrzu , a nie tylko w jednym pomieszczeniu. Konkretne elementy we wnętrzu mogą nawiązywać do siebie  w formie materiałów wykończeniowych czy też wyposażenia. Możliwości jest wiele,  zastosowane w ten sposób akcenty, dadzą spójne wizualnie wnętrze i estetyczną całość.

Spójna kolorystyka

Obecnie rządzi harmonia choć wcale nie oznacza to, że powinieneś pomalować wnętrze w jednym kolorze. Świadomi projektanci wnętrz stosują spójne kolory w całym wnętrzu, bez względu na to w jaki sposób zostało ono podzielone. 

Ponadczasowa stylistyka
Dobry projekt wnętrza powinna cechować mi.in. ponadczasowa stylistyka. Dobrze kiedy stylistyka jest prosta i zarazem wyrafinowana. Połączona z nowoczesnymi rozwiązaniami może stanowić doskonałą aranżację projektowanej przestrzeni. Tego typu wnętrza są zawsze na topie , zawsze aktualne bez względu na panujące trendy i modę. Istotne jest zachowanie równowagi estetycznej pomiędzy wszystkimi elementami. Wybierając ponadczasową kolorystykę, wyposażenie oraz materiały, możesz być pewny, że nawet po upływie lat, zastosowany styl będzie nadal aktualny.

Dokumentacja techniczna
Ekipa wykończeniowa nawet najlepsza oczekuje jasnych wytycznych. Nie ma nic gorszego jak niedomówienia i niejasności. Kompleksowy projekt aranżacji wnętrz zawiera dokumentację techniczną. Ten ostatni etap przygotowania projektu, zawiera wszystkie wytyczne, których potrzebuje wykonawca na budowie. Zaoszczędza to inwestorowi setki pytań, na które musiałby sam odpowiedzieć. Dzięki nim unikniesz błędów czy dowolnych interpretacji.